HISTORIE

W OBIEKTYWIE

WNĘTRZA

Aparat fotograficzny pozwoli zarejestrować obraz lepiej niż nawet najlepszy smartfon. Ma bowiem matrycę o odpowiednim rozmiarze, która jest w stanie zarejestrować realnie dużą liczbę pikseli. I to właśnie matryca, jej dynamika, duża rozpiętość tonalna oraz światłoczułość, daje nam przewagę już na starcie.

sprawdz cenę

FOTOGRAF WNĘTRZMarcin Grabowiecki

ZDJĘCIE WNĘTRZA, KTÓRE PRZYKUWA WZROK

Dlaczego jedne zdjęcia wnętrz wydają się ponure, ciemne i niewyraźne, a inne zachwycają detalami, kompozycją, jasnością i głębią ostrości? Odpowiedzią jest wybór właściwego sprzętu. Połączenie wysokiej klasy aparatu z odpowiednim obiektywem pozwoli entuzjaście fotografii przejąć kontrolę nad kadrem na nieosiągalnym wcześniej poziomie. Jak i czym robić zdjęcia jak profesjonalista?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

PODRÓŻE

Fotografie nie tylko przywołują dobre wspomnienia, lecz także działają kojąco. Są jak wehikuł czasu, dzięki któremu możemy wrócić do miejsc, za którymi tęsknimy. Warto więc zadbać o to, by te pamiątki były jak najpiękniejsze.

sprawdz cenę

FOTOGRAF KRAJOBRAZUPaweł Uchorczak

PERFEKCYJNE ZDJĘCIA Z PODRÓŻY? PILNUJ TYCH ZASAD

Zdjęcia z podróży to dla wielu z nas jedna z najcenniejszych pamiątek. Niestety często zdarza się, że nie spełniają one naszych oczekiwań. Możemy jednak to zmienić, trzymając się kilku zasad.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KONKURS

TECHNIKA PODCZAS FOTOGRAFOWANIA JEST BARDZO WAŻNA - POKAŻ NAM ZDJĘCIE, KTÓREGO WYKONANIE NAPAWA CIĘ DUMĄ I KRÓTKO UZASADNIJ

WYNIKI KONKURSU

VLOGOWANIE

W sieci można znaleźć sporo vlogów, dlatego jeśli chcemy się wyróżnić na tle innych, to warto postawić na sprzęt, który zapewni nam piękny obraz i dźwięk niczym z filmowych produkcji. Niesamowita jakość obrazu, mała głębia ostrości i jakość dźwięku w filmach, to główne atuty EOS M50 Mark II.

sprawdz cenę

MUZYK I VLOGERdezydery

JAK ZACZĄĆ TWORZYĆ VLOGA? KILKA WAŻNYCH RAD OD PROFESJONALISTY

Coraz więcej osób zaczyna nagrywać materiały wideo. Niektórzy decydują się na pokazywanie w sieci jak gotują, inni co udało im się upolować w second-handach, a jeszcze inni jak wygląda ich codzienne życie. Żeby jednak zacząć vlogować, trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Na co warto zwrócić uwagę, by potem nie żałować?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

RODZINA

Aparat, którym fotografujemy dzieci, powinien być kompaktowy - najlepiej gdyby dawał możliwości rozbudowy o nowy obiektyw, lampę błyskową, grip itd. Świetnie wpisują się tutaj modele bezlusterkowe M200/M50II/M6II lub lustrzanki takie, jak Canon 2000D/250D/850D.

sprawdz cenę

FOTOGRAFKA RODZINNAMonika Serek

ZATRZYMAJ ULOTNE MOMENTY NA ZAWSZE, CZYLI JAK WYJĄTKOWO FOTOGRAFOWAĆ RODZINĘ I CO ZROBIĆ Z GIGABAJTAMI ZDJĘĆ NA DYSKU

Dzieci szybko rosną, dlatego rodzice często fotografują swoje pociechy, żeby zatrzymać najpiękniejsze momenty na dłużej. Fotografia rodzinna nieco różni się od zwykłych zdjęć, chociażby tym, że uchwycenie biegającego dziecka nie jest wcale takie proste. Istnieje jednak kilka sposobów na to, żeby sobie pomóc.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

PORTRETY

Eksperymentujcie z różną ogniskową - szerszy obiektyw nadaje więcej dynamiki zdjęciom. Pamiętajcie jednak, że typ urody ma znaczenie - warto mieć optymalny obiektyw do portretów - pomiędzy 85-130mm

sprawdz cenę

PORTRETYPaweł Księżopolski

JAK DOBRZE WYCHODZIĆ NA ZDJĘCIACH? 5 KROKÓW, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ

Każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej na zdjęciach. Kiedy robimy je sobie sami, raczej wiemy, jak powinniśmy się ustawić, żeby wyglądać najkorzystniej. Sprawa może nam się delikatnie skomplikować, kiedy stajemy przed obiektywem kogoś innego. Wtedy okazuje się, że pozowanie do zdjęć nie zawsze jest takie proste, ale dzięki kilku trikom można to sobie ułatwić i zawsze wyglądać, jak prawdziwa gwiazda.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

BIZNES

W fotografii biznesowej czułość ISO ustawiamy, w zależności od potrzeb, na możliwie najniższej wartości. W przypadku ISO200, konieczne może być użycie dodatkowego oświetlenia jak również akcesoriów – parasolek, blend i zastawek.

sprawdz cenę

FOTOGRAF BIZNESOWYMarian Chrzan

FIRMĘ FOTOGRAFUJESZ INACZEJ NIŻ RODZINĘ. ZAWODOWY FOTOGRAF ZDRADZA SWOJE SZTUCZKI W FOTOGRAFII BIZNESOWEJ

Planując sesję zdjęciową w firmie, warto zadbać przede wszystkim o swobodną atmosferę. Skupiajmy się na emocjach, gestach i minach. Sięgajmy też po odpowiedni sprzęt, dzięki któremu zarówno mniej jak i bardziej formalne fotografie mają szansę przykuć uwagę odbiorcy. Jakiego sprzętu używać, jakich ustawień i parametrów? Oto kilka rad eksperta.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Reklama