Jak zacząć tworzyć vloga? Kilka ważnych rad od profesjonalisty

Coraz więcej osób zaczyna nagrywać materiały wideo. Niektórzy decydują się na pokazywanie w sieci jak gotują, inni co udało im się upolować w second-handach, a jeszcze inni jak wygląda ich codzienne życie. Żeby jednak zacząć vlogować, trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Na co warto zwrócić uwagę, by potem nie żałować?

Jak rozpocząć vlogowanie? Przede wszystkim warto jest mieć pomysł na swój kanał i materiały, które będą na nim prezentowane. W sieci można znaleźć nagrania o różnej tematyce, dlatego jeśli chcemy się wybić, to powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę nie tylko do samej treści, ale również sprzętu, którym będziemy nagrywać.  

Jaki aparat wybrać do vlogowania? 

Wszystko zależy od tego, gdzie będziemy nagrywać nasze vlogi, bo jeśli w domu, w jednym miejscu, to wtedy nie musimy skupiać się na wielkości aparatu. Jednak z reguły vlogi kręcone są w różnych miejscach, a więc jeżeli już inwestujemy w sprzęt, to powinien być on maksymalnie mobilny. Taki też jest aparat Canon EOS M50 Mark II.  

Ze względu na niewielki rozmiar i wagę jak również wygodę i łatwość obsługi, model ten świetnie sprawdzi się również podczas podróży. Aparat waży zaledwie 387 gramów!  

Na co warto zwrócić uwagę? 

Nie tylko rozmiar i mobilność aparatu powinna nas interesować, ale również jego parametry i dodatkowe funkcje. Przyciągający uwagę vlog powinien być swego rodzaju podróżą, w którą zabieramy swoich obserwatorów. Może to być zarówno spacer, podczas którego opowiadamy naszym widzom najróżniejsze historie, jak i rozpakowywanie ostatnich łupów z second-handu. W obu filmach ruch może okazać się kluczem do uchwycenia naturalnych emocji. Aparat EOS M50 Mark II posiada autofokus ze śledzeniem oczu i twarzy. Co to znaczy? Dzięki niemu oraz technologii Dual Pixel CMOS AF obraz jest wyostrzony, nawet jeśli jesteś w ruchu, więc możesz zachowywać się zupełnie naturalnie. Model M50 Mark II posiada również wbudowany mikrofon. Żeby jednak mieć pewność, że dźwięk w naszych materiałach będzie idealny, a to we vlogach jest bardzo ważne, warto postawić na mikrofon zewnętrzny. EOS M50 Mark II sprzedawany jest także w konfiguracji "vlogger kit", w której razem z aparatem i obiektywem otrzymujemy dodatkowo statyw i taki właśnie mikrofon. 

Jak tworzyć profesjonalny vlog?Jak tworzyć profesjonalny vlog? Materiał promocyjny

Dodatkową opcją, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim vlogerom, jest filmowy samowyzwalacz. Dzięki niemu masz czas na to, aby się przygotować. Nie musisz naciskać przycisku, aby zacząć nagrywać. Rozpocząć lub zakończyć nagrywanie możesz też za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.  

Dlaczego lepiej nagrywać vlogi aparatem?  

Niektórzy wciąż wybierają telefony zamiast aparatów, jednak, jeśli chcemy wejść na zupełnie nowy, wyższy poziom vlogowania powinniśmy schować smartfona na dno szafy. Przede wszystkim vlogi nagrywane aparatem z odpowiednim obiektywem i mikrofonem są zdecydowanie lepszej jakości w stosunku do nagrań telefonem.  

Niesamowita jakość obrazu, mała głębia ostrości i jakość dźwięku w filmach, to główne atuty EOS M50 Mark II. 

W sieci można znaleźć sporo vlogów, dlatego jeśli chcemy się wyróżnić na tle innych, to warto postawić na sprzęt, który zapewni nam piękny obraz i dźwięk niczym z filmowych produkcji.  

Warto postawić na profesjonalny sprzęt.Warto postawić na profesjonalny sprzęt. Materiał promocyjny

Zobacz wideo

Więcej treści znajdziesz na WOBIEKTYWIE.GAZETA.PL